Sezóna 2010/2011

 

 

Opět nám skončila jedna sezóna a mně se zdá, že jsou ty sezóny čím dál kratší, jak rychle utíkají, ač byla tato stejně dlouhá jako předchozí. Spolehlivě jsme lyžovali čtyři měsíce.

 

Letos nám náš partner ze Ski Bublava nadělil dárek ve formě výstavby sedačkové lanovky „Stříbrný potok„ a s ní související krásnou a dlouhou sjezdovou trať. V letošní sezóně jsme tuto výhodu ještě tréninkově nevyužili, ale pro příští sezóny je toto výborná sjezdovka pro nácvik rychlosti. V souvislosti s touto sjezdovkou budeme usilovat o homologaci pro sjezdové závody žactva, jelikož je stále naším cílem uspořádání bodovaného závodu žactva na regionální (Krušnohorské) či republikové úrovni.

 

Členská základna se oproti loňskému roku nezměnila co do celkového počtu členů, kterých je nyní stále 58. Máme 20 dospělých členů ve složení 7 trenérů, 4 rozhodčí specialisté a 7 rozhodčích. Při práci nám však pomáhají i obětaví rodiče a přátelé klubu.

Potěšitelná je následující struktura závodníků klubu:


Kategorie Věk Počet závodníků
Mladší přípravka 6 - 7 let 12
Přípravka 8 - 9 let 11
Předžáci 10 - 11 let 8
Mladší žáci 12 - 13 let 3
Starší žáci 14 - 15 let 1
Junioři 16 - 20 let 3
Dospělí   1
Masters   1

 

Nyní k hodnocení závodní činnosti.

Naši závodníci v kategoriích přípravka a předžáci se účastnili jako hlavní soutěže „ Krušnohorského pohárku„, a letos nového otevřeného poháru „ Amersportscup 2011“. Díky tomuto poháru a součinnosti s lyžařským svazem Saska došlo k úpravě kategorií a byla zavedena kategorie mladší přípravky

Před našim klubem stál úkol obhájit loňské prvenství v „Krušnohorském pohárku“ a tím potvrdit i úspěšnost našeho klubu v Krušných horách.

Tento úkol jsme splnili na jedničku a z finálového klání na Klínovci jsme si přivezli Krušnohorský pohárek pro sezonu 2010/11. Na dalších místech se umístily kluby SC Litvínov a SK Telnice.

 

Na tomto úspěchu se podíleli všechny děti kategorií přípravky a předžáků jelikož se všechny umístili do desátého místa startovního pole. Dovolte mi proto se zmínit pouze o těch, které stáli na bedně.

 

Mladší přípravka dívky  Natálie Soukupová                   3. místo

 

přípravka chlapci          Daniel Havelka                        1. místo

                                   Jirka Lorenc                           3. místo

                                  

předžákyně                  Natálie Kohoutová                   3. místo

                                  

předžáci                       Petr Štípek                             3. místo

                                  

K tomuto výsledku je však nutno poděkovat všem našim malým závodníkům, jelikož bylo mnoho čtvrtých, pátých a šestých míst.

Velký potenciál je v kategoriích mladší přípravky a přípravky jelikož máme v těchto kategoriích dohromady 23 dětí. Pro příští sezonu budeme muset přehodnotit počet trenérů pro tyto kategorie.

 

V kategorii žactva výsledky nesplnily očekávání.

Hlavní soutěží této kategorie je „Český pohár“ jehož jsme v posledních letech pravidelnými účastníky.

V této soutěži náš klub representovali čtyři závodníci. Jeden starší žák a tři mladší žáci:

Jan Havel-starší žák, který obsadil v celkovém hodnocení                   21.místo  

Mladší žáci

Dominik Köhler                                                                                  44.místo

Tomáš Chvostek                                                                               50.místo

Jan Gebhart                                                                                      52.místo

Vrcholem soutěže je jako každý rok Mistrovství republiky.

Vystoupení našich závodníků bylo určitým zklamáním, jelikož umístění okolo 30.místa jsem předpokládal, že bude pět až deset míst lepší.

U Honzy Havla jsem očekával jeho nejlepší sezónu, což by bylo umístění okolo desátého místa. Nedokončený slalom a umístění v obřím slalomu na 18.místě je pod schopnostmi závodníka.

 

V kategorii juniorů a dospělých byly výsledky standardní.

V těchto kategoriích nás representují tři závodníci:

Mladší junior Šimon Čechura se umístil na 18.místě.

Juniorka Michaela Franková se umístila na 33.místě

Vladimír Vacek v kategorii dospělých se ve své kategorii umístil na 58.místě

Mistrovství Republiky ve Špindlerově Mlýně se zúčastnil pouze Šimon. Umístěním v obřím slalomu na 48.místě se jako nejmladší ročník mezi dospělými neukázal ve špatném světle. Slalom bohužel nedokončil jako dvě třetiny ostatních závodníků.

 

Tyto výsledky přispěly k tomu, že mezi 96. kluby z celé republiky se Ski klub Bublava umístil na 36. místě a potvrzuje tím příslušnost do elity klubů v alpském lyžování České Republiky. Oproti loňskému roku jsme klesli o sedm míst.

Musím však vyzdvihnout, že výsledky našich závodníků v celé šíři kategorií, které se účastní Českého poháru, jsou v Krušných horách pouze dva kluby lepší a to je Lokomotiva Teplice na 25.místě a  Ski klub Telnice na 31.místě.

 

Závody uspořádané Ski klubem Bublava.

Ski klub Bublava v letošní sezóně uspořádal tři závody pro kategorii přípravky a předžáků.

Prvním závodem byla „Novoroční vločka“ veřejný závod, jehož se zúčastnilo 37 závodníků z pěti klubů. Takový počet závodníků jsem neočekával, jelikož to měl být závod pouze pro klub.

Vrcholem byl závod Krušnohorského pohárku a Cena Ski klubu Bublava. Tohoto závodního dne se zúčastnilo 75 závodníků z Krušných hor, Šumavy a Klingenthalu.

Na závěr sezóny jsme uspořádali závod družstev „ Poslední sjezd“. Velice mě překvapila účast 15.ti čtyřčlenných družstev. Závod se velice vydařil a po závodě jsme poseděli s našimi kolegy z VSC KLingenthal.

 

Při hodnocení nesmím zapomenout na trenéry, kteří bez ohledu na svůj osobní volný čas, věnují výchově našich závodníků mnoho času v tréninkách a na závodech, a že to je v zimní sezóně velice náročné, protože je skoro každý víkend nějaký závod.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim členům, rodičům našich dětí a všem přátelům sjezdového lyžování, kteří nám přímo nebo nepřímo pomocí finančních podpor pomohli těchto výsledků docílit.

 

Velký dík přestavitelům sdružení Ski Bublava za výstavbu nové lanové dráhy a sjezdovky, dále za stále se zlepšující podmínky, které nám poskytují ve Ski areálu Bublava.

Dále děkuji všem pracovníkům Ski areálu a členům Horské služby za všemožnou pomoc při tréninkách a námi pořádaných závodech a hlavně za přátelské vztahy, které máme.

 

Díky všem přátelům Ski klubu Bublava, a slibujeme, že budeme stále lepší.

 

Skol

 

Zdeněk Fridrich

Předseda  Ski klubu Bublava