Sezóna 2009/2010

S hrdostí se ujímám úkolu zhodnotit právě ukončenou závodní sezónu 2009/2010 Ski klubu Bublava.

Náš klub během uplynulé zimy opět poskočil kvantitativně i kvalitativně o stupeň výš.

Členská základna se každoročně rozšiřuje o nové členy jak v počtu dětí, tak i dospělých osob, které nám chtějí pomoci zvládnout čím dál náročnější úkoly. V současnosti má náš klub 58 členů, z toho 32 ve věku do 18-ti let. Potěšitelná je následující struktura závodníků klubu:

Kategorie Věk Počet závodníků
Superpřípravka do 6 let 5
Přípravka 6 - 9 let 12
Předžáci 10 - 11 let 8
Mladší žáci 12 - 13 let 2
Starší žáci 14 - 15 let 3
Junioři 16 - 20 let 2
Dospělí   1
Masters   1

Tolik základní informace a nyní k závodní činnosti, což je naše hlavní chlouba.

Naši závodníci v kategoriích přípravka a předžáci se účastnili jako hlavní soutěže "Krušnohorského pohárku"  a ti nejlepší i mezinárodního "Krušnohorsko- Erzgebirge Poháru".

S potěšením mohu konstatovat, že náš klub v této sezóně vyhrál v klubové soutěži "Krušnohorský pohárek" a stal se tím nejúspěšnějším klubem v Krušných horách za účasti 12 dalších klubů.

V mezinárodním "Krušnohorsko- Erzgebirge Poháru" dosáhl náš klub na 4. příčku z 29. klubů z Čech a Saska.

Na těchto úspěších se nejvýznamněji podíleli tito závodníci s následujícím individuálním umístěním:

přípravka dívky             Natálie Kohoutová                    2. místo

Adéla Dvořáčková                   10. místo

přípravka chlapci          Adam Babka                            1. místo

Petr Štípek                               2. místo

Daniel Havelka                         5. místo

Jiří Lorenc                                9. místo

předžákyně                  Natálie Körferová                     6. místo

Sabina Patrovská                     7. místo

předžáci                      Tomáš Chvostek                      1. místo

Jan Gebhart                             2. místo

Pavel Vereš                             8. Místo

Tyto výsledky a potenciál našich závodníků dává dobré předpoklady pro příští sezónu na obhajobu letos dosaženého výkonu.

V kategorii žactva se též můžeme pochlubit výbornými výsledky, jejichž hodnoty si cením vysoko, protože byly dosaženy v té nejlepší konkurenci v republice.

Letošní sezóna byla opět olympijská a tak se i naši závodníci podíleli na reprezentaci našeho kraje na IV. Zimní olympiádě dětí a mládeže, která se letos konala v Liberci. V alpském lyžování reprezentovaly náš klub Šimon Čechura, Jan Havel, Mandy Schmidtová a Dominik Köhler. Závodníkům se však příliš nedařilo, a zůstali za očekávanými výsledky.

Hlavní soutěží této kategorie je však "Český pohár" jehož jsme v posledních letech pravidelnými účastníky.

V této soutěži se výrazně zapsali naši starší žáci:

Šimon Čechura, který obsadil v celkovém hodnocení 14. místo a Honza Havel, jako mladší v kategorii pěkné 24. místo.

Tyto krásné výsledky přispěly k tomu, že mezi 72. kluby z celé republiky se Ski klub Bublava umístil na krásném 29. místě a potvrzuje tím příslušnost do elity klubů v alpském lyžování České Republiky.

Toto mohu říci s klidným svědomím, neboť to naši závodníci potvrdili i na mistrovství České Republiky, které se konalo ve Špindlerově Mlýně.

V obřím slalomu obsadil Šimon Čechura 13. místo, a Honza Havel skončil těsně za ním na 14. místě.

Ve slalomu se Šimonovi nezadařilo, zato Honza dosáhl 11. místem zatím svého nejlepšího výkonu.

Při hodnocení nesmím zapomenout na trenéry, kteří bez ohledu na svůj osobní volný čas, věnují výchově našich závodníků mnoho času v tréninkách a na závodech, a že to je v zimní sezóně velice náročné, protože je skoro každý víkend nějaký závod. Zde bych chtěl hlavně vyzdvihnout práci Vladimíra Vacka a Zdenka Gebharta.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim členům, rodičům našich dětí a všem přátelům sjezdového lyžování, kteří nám přímo nebo nepřímo pomocí finančních podpor pomohli těchto výsledků docílit.

Konkrétně chci poděkovat Lubošovi Vacovskému a Jirkovi Lhotovi ze sdružení Ski Bublava za podmínky, které nám poskytují ve Ski areálu Bublava.

Dále děkuji všem pracovníkům Ski areálu a členům Horské služby za všemožnou pomoc při tréninkách a námi pořádaných závodech a hlavně za přátelské vztahy, které máme.

Díky všem přátelům Ski klubu Bublava, a slibujeme, že budeme stále lepší.

Skol

Zdeněk Fridrich